ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W NASZEJ SZKOLE

30 września obchodziliśmy dzień tabliczki mnożenia. Tydzień przed WMTDay uczniowie przypominali i utrwalali tabliczkę mnożenia.

W piątek zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne (dzieci stają się egzaminatorami) egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych. Uczniowie, którzy bezbłędnie udzielili odpowiedzi na 5 przykładów zadań otrzymywali tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”, który z dumą wkleili do zeszytów od matematyki.
Egzaminatorzy sprawdzali „tabliczkową wiedzę”  także wśród  nauczycieli przedszkola, szkoły
i innych pracowników szkoły oraz gości, którzy tego dnia odwiedzili naszą szkołę i wręczali Certyfikaty MT EXPERT.
  Później wybraliśmy się w teren, aby sprawdzić znajomość tabliczki mnożenia przez napotykanych przechodniów. Nie wszyscy byli na tyle odważni, aby dać się przepytać.
 Patrole Egzaminacyjne MT pojawiły się również w sklepach, w Urzędzie Gminy w Krasnosielcu, aby w ramach akcji „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”, sprawdzić znajomość tabliczki mnożenia wśród pracowników Urzędu. Akcja ma na celu przede wszystkim pokazanie uczniom, że tabliczki mnożenia używa się nie tylko na lekcjach w szkole ale również jest ona przydatna w życiu codziennym i wszyscy ją znają.
Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. To matematyczne święto, weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza. Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie. Warto podkreślić, że do akcji włączyło się 2977 szkół z różnych krajów świata.
 Edukacja matematyczna jest efektywniejsza, gdy jest połączona z zabawą. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.

Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i Asystentom oraz wszystkim uczestnikom.

TO BYŁA DOBRA, POŻYTECZNA ZABAWA!