• Odwiedziny: 552029

Funkcjonowanie Szkoły Podstawowej w Amelinie od 2 września 2020 r.

Funkcjonowanie Szkoły Podstawowej w Amelinie

od 2 września 2020 r.:

1)    Do szkoły może uczęszczać tylko i wyłącznie uczeń zdrowy  bez objawów chorobowych oraz, gdy jego domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych.

2)    Na teren szkoły może wejść tylko i wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów infekcji górnych dróg oddechowych – dotyczy to wszystkich pracowników szkoły, rodziców uczniów, ich opiekunów i osób z zewnątrz.

3)    W przypadku rodziców, opiekunów i osób z zewnątrz możliwe jest wejście wyłącznie do wydzielonej części wspólnej.

4)    Rodzice, opiekunowie i osoby z zewnątrz wchodzą na teren szkoły w maseczkach ochronnych.

5)    W przypadku konieczności załatwienia spraw w szkole, należy o tym fakcie poinformować pracownika obsługi albo umówić się telefonicznie.

6)    Każda osoba wchodząca na teren szkoły powinna zdezynfekować ręce.

7)    Wprowadza się obowiązkowy pomiar temperatury ciała termometrem bezdotykowym u osób z zewnątrz (z wyłączeniem uczniów i nauczycieli) oraz prowadzenie rejestru wejść i pomiaru temperatury.
Rejestr zawiera datę pomiaru, godzinę, imię i nazwisko, wynik odczytu temperatury oraz numer kontaktowy.

8)    W przypadków uczniów i pracowników szkoły pomiar temperatury ciała termometrem bezdotykowym będzie przeprowadzany wyłącznie w sytuacji pojawienia się niepokojących objawów chorobowych. Jeżeli pomiar wykaże temperaturę 37,9°C lub wyżej – rodzic zostanie o tym powiadomiony w celu ustalenia sposobu odebrania dziecka ze szkoły. Do momentu odebrania przez rodzica, dziecko przebywa w specjalnie wydzielonym izolatorium pod opieką osoby dorosłej.

9)    Na pomiar temperatury u dziecka rodzic wyraża zgodę na początku roku szkolnego.

10)  Kontaktowanie rodziców z nauczycielami odbywać się będzie za pośrednictwem dziennika elektronicznego, mailowo, telefonicznie lub osobiście, jednak po wcześniejszym umówieniu.

11)  Uczniów i pracowników szkoły obowiązują ogólne zasady higieny:

• częste mycie rąk (po przyjściu do szkoły należy bezzwłocznie umyć ręce),
    • ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.

12)  Na terenie szkoły obowiązuje w miarę możliwości  zachowywanie dystansu społecznego.

13)  Noszenie maseczek podczas przerw i zajęć nie jest obowiązkowe, ale jest dopuszczalne.

14)  Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.

15)  Wszystkie pomieszczenia, zwłaszcza sale lekcyjne, będą wietrzone co najmniej raz na godzinę; a powierzchnie systematycznie dezynfekowane.

16)  Posiłki w szkole będą wydawane według ustalonego harmonogramu.

17)  W przypadku ograniczonej ilości miejsc w świetlicy, pierwszeństwo korzystania z opieki świetlicowej będą miały dzieci, których oboje rodzice pracują.

18)  W szkole do odwołania nie organizuje się żadnych wycieczek krajowych i zagranicznych oraz uroczystości szkolnych.

19)  W przypadku przejścia szkoły na nauczanie zdalne narzędziem obowiązującym wszystkich uczniów szkoły będzie Office 365 – platforma MC Teams. Dla każdego ucznia, zostanie założone i wygenerowane konto przez szkolnego administratora, a dostęp do konta przekazany rodzicom.

20)  W przypadku zmiany trybu nauczania w szkole, będziecie Państwo informowani o tym na bieżąco.