TYDZIEŃ DLA BEZPIECZEŃSTWA

W dniach od 19 do 23 września 2016 roku w naszej szkole trwał „Tydzień dla bezpieczeństwa”. W tym czasie zorganizowano szereg działań i spotkań związanych z bezpieczeństwem.

W poniedziałek obchodziliśmy Dzień Patrona i udaliśmy się do lasu, by wziąć udział w grze terenowej. Pamiętaliśmy o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię i właściwego zachowania w lesie.
We wtorek oglądaliśmy filmy edukacyjne opowiadające o zasadach bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach i miejscach. Film składał się z 5 części: „Droga”, „Obcy”, „Pies”, „Fajerwerki”, „Narkotyki”. Obejrzeliśmy też filmik o tym, jak należy zachować się podczas ataku terrorystycznego.
W środę  odwiedziła nas pani Renata Żebrowska, pielęgniarka, która zachęcała nas do zdrowego odżywiania się, a także pouczyła, jak udzielać pierwszej pomocy w razie nieszczęśliwego wypadku.
W czwartek odbyła się próbna ewakuacja. Dokładnie o godz. 10.00 po usłyszeniu sygnału alarmowego nauczyciele wraz z uczniami przedostali się drogą ewakuacyjną do punktu zbiórki, czyli za boisko szkolne. Tam nauczyciele złożyli meldunek pani dyrektor. Wszyscy bezpiecznie opuścili szkołę. Ewakuacja przebiegała sprawnie i bez paniki.
Ostatniego dnia naszą szkolę odwiedził pan policjant. Przypomniał o zasadach bezpiecznego poruszania się w drodze do i ze szkoły. Chętnie odpowiadał na pytania uczniów dotyczące bezpieczeństwa i pracy policjanta.
Zagadnienia związane z bezpieczeństwem realizowane są nie tylko podczas Tygodnia dla bezpieczeństwa, ale przez cały rok szkolny.