Konkurs "Matematyczne poStyczki"

"Żadna nauka nie wzmacnia tak wiary w potęgę umysłu ludzkiego, jak matematyka’’.
Hugo Dyonizy Steinhaus

Szkolny Konkurs „Matematyczne poStyczki”, który odbywał się w okresie od 14 lutego do 24 marca 2024 roku, był nie tylko wyzwaniem, ale także prawdziwą przyjemnością dla uczniów naszej szkoły. Wzięli w nim udział entuzjaści matematyki z klas IV – VII, którzy podczas tego czasu mieli okazję zarówno do zmierzenia się z trudnymi zagadnieniami, jak i doświadczenia radości z rozwiązywania zadań.

Codziennie uczestnicy otrzymywali jedno zadanie do rozwiązania, skonstruowane w różnorodny sposób - od klasycznych problemów tekstowych po rebusy i zagadki, sprawdzające nie tylko ich wiedzę, ale także umiejętności logicznego myślenia.

Oto wyniki konkursu:

Mistrz Matematyki: Dawid Wilkowski z klasy VI.

II miejsce: Wiktoria Ryłka z klasy IV, Bartosz Ryłka z klasy VI.

III miejsce: Aleksandra Morawska z klasy VI, Zuzanna Kaszuba z klasy VI.

Dodatkowo wyróżnienie otrzymali: Wiktor Czarkowski, Maja Gołota, Szymon Lis oraz Paweł Zduńczyk, wszyscy z klasy VII.

Nasi uczniowie zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami, a najlepsi otrzymali również nagrody.
Mamy nadzieję, że puzzle przydadzą się w wolnym czasie, zapewniając godziny zabawy i skupienia.

Również te matematyczne wyzwania mają na celu nie tylko rozwijanie umysłów, ale również zapewnić fascynującą alternatywę spędzania wolnego czasu. Dzięki nim uczniowie mogą nie tylko doskonalić swoje umiejętności, ale również czerpać radość i satysfakcję z rozwiązywania problemów i zdobywania nowych doświadczeń.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz życzymy dalszych sukcesów na matematycznych ścieżkach tajemnic.