Idziemy do cyrku

Szósty koncert Agencji Artystycznej “Pozytywka” w naszej szkole za nami. 22 kwietnia przedszkolaki oraz uczniowie klas I-VII za sprawą muzyki przenieśli się choć na chwilę do cyrku.
W muzyczną opowieść zaangażowani zostali uczniowie, którzy bardzo dobrze wcielili się w przydzielone im role. Jak to w cyrku bywa, klaun rozśmieszał publiczność. Był też magik, wykonujący czarodziejskie sztuczki. Na scenie nie mogło zabraknąć zwierząt, jakie możemy spotkać w cyrku.
Podczas koncertu wysłuchaliśmy utworów zagranych na saksofonie ( w tym słynnego marszu “Wejście gladiatorów”). Dowiedzieliśmy się co to jest uwertura oraz muzyka ilustracyjna. Pod koniec spotkania odbył się Turniej Wiedzy o Muzyce. Zwyciężyła Ewa z klasy 3.