• Odwiedziny: 552055

Muzyka Mistrzów – lekcja muzyki

Dnia 25 marca 2024 r. w  naszej Szkole odbył się po raz piąty koncert w wykonaniu muzyków z Agencji Artystycznej ,,Pozytywka" z Olsztyna i ,,Spotkanie z muzyką mistrzów". Gościli: Jan Sebastian Bach, Wolfgang Amadeusz Mozart oraz Ludwig van Beethoven .

Podczas występu dzieci miały okazję poznać najważniejsze fakty z życia tych wspaniałych kompozytorów. Wysłuchały też fragmentów najbardziej znanych utworów mistrzów muzyki.
Poznaliśmy instrumenty smyczkowe: skrzypce - ich budowę i zasady gry, dowiedzieliśmy się, kim jest muzykolog, kompozytor oraz jak należy zachować się w filharmonii na koncercie.
Pod koniec spotkania tradycyjnie odbył się Turniej Wiedzy o Muzyce. Nagrodę otrzymał Patryk z klasy 4.  Gratulujemy!