Pasowanie na CZYTELNIKA

22 lutego 2024 r. w szkolnej bibliotece pojawiła się Wiedźma Multimedia, która ukradła wszystkie książki. Mało brakowało, a bajkowy świat wyobraźni przestałby istnieć. Na szczęście uczniowie pierwszej klasy pomogli Babie Jadze, Sowie oraz Jasiowi i Małgosi uratować książki.  Udowodnili, że są prawdziwymi czytelnikami, poznali już literki, potrafią czytać, znają bajki i baśnie. Po obejrzeniu przedstawienia przygotowanego przez uczniów klasy czwartej, oraz rozwiązaniu wielu zadań, uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie, zobowiązując się, że będą wzorowymi czytelnikami. Następnie pani dyrektor Bogusława Więcek dokonała uroczystego pasowania na czytelnika. Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom oraz zakładkę do książki. Podczas tego wydarzenia gościliśmy także panią Annę Olbryś - przedstawicielkę Samorządowej Biblioteki Publicznej w Krasnosielcu, która przygotowała dla młodych czytelników niespodzianki – książeczki.