Książki łączą pokolenia

Książki łączą pokolenia, a lektury, które rozbudzały wyobraźnię rodziców i dziadków, mogą być niezwykłą przygodą także dla ich dzieci i wnuków.
Uczniowie naszej szkoły, a także wszystkich szkół podstawowych z Gminy Krasnosielc, mieli pretekst, aby zainteresować się książkami, które czytali ich rodzice, biorąc udział w konkursie Co rodzice czytali, kiedy byli mali? zorganizowanym przez naszą szkołę.

W konkursie wzięło udział łącznie 68 prac, które zostały ocenione w trzech kategoriach wiekowych. Komisja konkursowa w składzie: Pani Dyrektor Bogusława Więcek – przewodnicząca oraz Aleksandra Rykaczewska (nauczycielka języka polskiego oraz bibliotekarka z Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Krasnosielcu) wyłoniła następujących zwycięzców.
Przedszkola:
I miejsce - Filip Malicki (SP Raki)
II miejsce - Amelia Antosiak (SP Amelin)
III miejsce – Kacper Gamdzyk (SP Raki)
I miejsce – Hania Janowska (SP Krasnosielc)
II miejsce – Iga Kowalczyk i Ada Kowalczyk (SP Krasnosielc)
III miejsce – Amelia Czarkowska (SP Amelin)
Wyróżnienia: Anna Załęska (SP Krasnosielc) i Jan Kurzyński (SP Krasnosielc)
Klasy IV-VIII
I miejsce - Martyna Skłodowska (SP Amelin)
II miejsce – Laura Jeziorek (SP Drążdżewo)
III miejsce - Dawid Wilkowski (SP Amelin)

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, natomiast dzieci z przedszkola otrzymały drobne nagrody za udział w konkursie.
Wszystkim, biorącym udział w konkursie gratulujemy wspaniałych prac oraz ciekawych lektur. Zachęcamy do czytania i dzielenia się czytelniczymi doświadczeniami w gronie najbliższych.

Inspirujące książki, w nowych, pięknych wydaniach uczniowie mogli wypożyczyć z bibliotecznego księgozbioru uzupełnionego dzięki środkom z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Sprzęt, zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości, pomógł uwiecznić to wydarzenie.