Warsztaty

17 stycznia 2023 roku naszą szkołę odwiedziła Pani Agnieszka Kowalska – z wykształcenia pedagog, tyflopedagog oraz doradca zawodowy pracujący w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Makowie Mazowieckim. Przeprowadziła ona dwugodzinne zajęcia z zakresu szkolnictwa ponadpodstawowego.

Tematyka poruszona na warsztatach była ściśle powiązana z wyborami jakie stoją przed naszymi ósmoklasistami, czyli omówienie możliwości dalszej ścieżki edukacyjnej, procesu rekrutacji i przelicznika punktacji. Poruszano również kwestie badań zdrowotnych i praktyk, które dotyczą szkół branżowych. Młodzież chętnie uczestniczyła w zajęciach, słuchała oraz zadawała pytania na interesujące je tematy.
            Warsztaty były podsumowaniem zajęć z doradztwa zawodowego, które zostały przeprowadzone w pierwszym półroczu w klasie VIII, a tematyka zainteresowań zawodowych w kontekście wyboru dalszego kształcenia utrwaliła poznane dotąd przez uczniów informacje.

Anita Dąbek - Łada