Wojciech Mikołuszko w Amelinie

Wojciech Mikołuszko – dziennikarz naukowy, autor wielu ciekawych książek popularnonaukowych dla dzieci i młodzieży, 27 maja odwiedził Szkołę Podstawową w Amelinie, aby pokazać dzieciom, że warto eksperymentować.

Spotkania oparte były na książce „Wielkie eksperymenty dla małych ludzi” która przedstawia wielkich naukowców, których odkrycia zmieniły świat.

Niezwykle ciekawe wydarzenie promujące czytelnictwo zorganizowane przez Filię Biblioteczną w Amelinie, zostało sfinansowane ze środków Instytutu Książki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa dzięki działającemu w Amelinie Dyskusyjnemu Klubowi Książki. Wojciech Mikołuszko poprowadził dwa spotkania, w których uczestniczyli uczniowie klas I-III oraz IV-VIII. Podczas zajęć dzieci samodzielnie wykonywały eksperymenty (zrzucały młotek i piórko, skakały z parasolką, sprawdzały kolory kwasów i zasad czy wykonywały papierowe samolociki, aby sprawdzić tor ich lotu) i wyciągały z nich wnioski, a przy okazji świetnie się bawiły.