Pierwszaki pełnoprawnymi czytelnikami

W ramach obchodów Tygodnia Języka Polskiego, 25 lutego 2022 r. pierwszoklasiści zostali oficjalnie pasowani na czytelników biblioteki. Aby jednak zasłużyć na przyjęcie do grona czytelników, musiały rozwiązać wiele zagadek i wykonać zróżnicowane zadania sprawdzające umiejętność nazywania i rozpoznawania liter, znajomość baśni i bajek oraz wiele innych sprawności.

Tego dnia dobre wróżki ukryły w bibliotece klucz do skrzyni ze skarbem, którego pierwszaki szukały „przechodząc” do różnych bajek i pomagając ich bohaterom. Nad poprawnością wykonywania zadań czuwały pani Dyrektor naszej szkoły Bogusława Więcek oraz pani Dyrektor Publicznej Biblioteki Samorządowej w Krasnosielcu Ewa Ochtera.

Ostatecznie dzieciom udało się odnaleźć mapę i odszukać ukryty klucz do skrzyni ze skarbem w którym znaleźli drobne upominki oraz honorowe odznaki Czytelnika Szkolnej Biblioteki.

Pani Dyrektor Bogusława Więcek oficjalnie pasowała pierwszoklasistów na czytelników i czytelniczki Szkolnej Biblioteki oraz wręczyła im pamiątkowe dyplomy. Gościem honorowym całej uroczystości była pani Dyrektor Publicznej Biblioteki Samorządowej w Krasnosielcu Ewa Ochtera, która wręczyła dzieciom pamiątkowe książki.