Razem na Święta - akcja wolontariatu

Niesienie pomocy drugiemu człowiekowi to bardzo szlachetna cecha, w szczególności kiedy pomagamy osobom chorym, samotnym. Nasza szkoła realizuje treści wychowawcze takie jak: uwrażliwianie na potrzeby innych ludzi i angażowanie się w akcje społeczne „dla dobra innych” oraz uczy empatii i życzliwości.

W ramach akcji Razem na Święta, uczniowie naszej szkoły przygotowali piękne stroiki bożonarodzeniowe i figurki aniołów. 17 grudnia przedstawiciele wolontariuszy wraz z opiekunami udali się do wybranych osób, aby wręczyć im świąteczne upominki. Odwiedziliśmy osoby starsze, mieszkające same, nie zapomnieliśmy także o emerytowanych nauczycielach.

Kolejny raz spotkaliśmy się z ciepłym, serdecznym przyjęciem. Pomimo krótkich wizyt towarzyszyło nam wzruszenie. Wolontariusze po chwilach zadumy, wynieśli z tej akcji cenną lekcję wrażliwości na drugiego człowieka.

Tomasz Rogala