„PACZKA NA KRESY 2021" – AKCJA SU i SEKCJI WOLONTARIATU

Samorząd Uczniowski - sekcja WOLONTARIATU OGŁASZA AKCJĘ !

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia serdecznie zachęcamy do udziału w Akcji ,,Paczka na Kresy", którą Fundacja Kresy w potrzebie - Polacy Polakom współorganizuje wraz z Polską Fundacją Narodową, Mazowieckim Kuratorium Oświaty, Pocztą Polską, Mazowiecką Komendą OHP oraz harcerzami ze Szczepu 147 ,, Błękitni".

W obecnej edycji Akcji zbieramy produkty spożywcze , delikatesowe takie jak:

kawa, herbata- liściasta, ekspresowa, owocowa, kakao naturalne, rozpuszczalne,
słodycze: praliny, cukierki, ciastka, czekoladki, chałwa, pierniki, ciasta zapakowane hermetycznie, bombonierki, ptasie mleczko, galaretki, batony czekoladowe, owocowe, delicje, sezamki, owoce kandyzowane: skorka pomarańczowa, figi, rodzynki, morele, orzeszki, pistacje, przyprawy świąteczne: cynamon, kardamon, wanilia, goździki, posypki na ciasta.
szynka konserwowa, ryby w puszce, konserwy, oleje, przyprawy, wszelkiego rodzaju makarony, kasze, cukier, mąka.
Artykułami, które również chcielibyśmy przekazać naszym Rodakom są:
środki czyszczące typu: Ludwik, Domestos, proszki, żele do prania, płyny do płukania, środki higieniczne: pasty do zębów, mydła, żele i płyny do kąpieli, medykamenty, kremy, środki opatrunkowe.

Miłym gestem z naszej strony byłoby przekazanie kartek świątecznych z życzeniami, jak również kalendarzy na rok 2022 o tematyce związanej z Polską.
Nie przyjmujemy: ubrań , zabawek, pluszaków, książek, podręczników.
Wymienione powyżej produkty można wkładać do oznakowanych pudeł (,,PACZKA NA KRESY") przy wejściu do szkoły.

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji. Ten wyraz pamięci o Rodakach to także współczesna lekcja patriotyzmu dla nas.

Kresy –  dawne wschodnie pogranicze Polski, utracone po I i II wojnie światowej  w konsekwencji zmian układu granic, obecnie stanowiące tereny Litwy, Białorusi i Ukrainy.

Są ich tysiące, nierzadko są to osoby ubogie, chore, umęczone codziennością. Nie skarżą się na swój los. Zawsze uśmiechnięci, otwarci, przyjaźni. Ludzie o wielkim sercu – Kresowiacy.

Ich rodzice żyli na terytorium RP, oni sami również urodzili się jeszcze w Rzeczypospolitej. Tutaj znajdują się ich domy, tutaj na cmentarzach pochowani są ich bliscy. Odznaczają się wielkim patriotyzmem. Pomimo , że w ich dokumentach widnieje często inna narodowość, to ich serce jak sami podkreślają zawsze było i będzie polskie.