Zajęcia edukacyjne z klockami LEGO

W dniu 30.09.2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III z okazji Dnia Chłopaka uczestniczyły w zajęciach z klockami LEGO.
Bricks 4 Kidz [czyli po prostu Klocki Dla Dzieci] to sprawdzony amerykański pomysł i metodologia prowadzenia zajęć dla dzieci. Zapewniają one wyjątkową atmosferę zajęć, podczas których dzieci uczą, budują i bawią… za pomocą uwielbianych  klocków LEGO®. Proponowane warsztaty dla dzieci rozwijają kreatywność i budzą ciekawość świata. Zachęcają do samodzielnego zdobywania wiedzy, a ponieważ nauka staje się zabawą, jest przez to znacznie bardziej skuteczna. Wykorzystywane zestawy klocków są dopasowane do wieku i możliwości uczestników, co sprzyja rozwijaniu sprawności manualnej, myślenia przestrzennego i organizacji czasu i miejsca pracy. A konieczność współdziałania w grupierówieśniczej pozwala uczestnikom zajęć rozwijać umiejętności społeczne i komunikacyjne.
Barbara Podsadny