„NIECH ŚWIECI NAM WCIĄŻ PRZYKŁAD TWÓJ”

Dzień Patrona

17 września 2021r. obchodziliśmy Święto Patrona – Św. Stanisława Kostki. Wszyscy przyszli odświętnie ubrani i bez książek, ponieważ tego dnia nie było zwykłych lekcji. Rano na przygotowanym drzewie uczniowie zawieszali swoje prośby do Patrona.

O godzinie 9.00 za pocztem sztandarowym wszyscy udali się do kościoła, gdzie ks. Sz. Borkowski odprawił uroczystą Mszę Św. w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Następnie odbyła się akademia, podczas której wierszem  piosenką, przybliżono postać Św. Stanisława Kostki. Tradycyjnie pierwszoklasiści złożyli lilię na płycie upamiętniającej nadanie szkole imienia. Po obiedzie odbyła się gra terenowa na placu szkolnym. Uczniowie podzieleni na 6 drużyn mierzyli się z ciekawymi zadaniami związanymi z Patronem. Zwieńczeniem było wspólne rozszyfrowanie hasła: „Niech świeci nam wciąż przykład Twój”.

Na zakończenie wszyscy chętni brali udział w grach i zabawach sportowych na boisku szkolnym .