TYDZIEŃ DLA BEZPIECZEŃSTWA

W dniach 13-17 września w naszej szkole trwał Tydzień dla bezpieczeństwa, podczas którego uczniowie spotkali się z pielęgniarką p. R.Żebrowską, która przypomniała procedury bezpieczeństwa w czasie pandemii. Zwróciła też uwagę na rolę higieny osobistej w życiu dzieci inastolatków.

Uczniowie klas młodszych uczyli się bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Na zajęciach z wychowawcą przypomniane zostały obowiązujące w szkole regulaminy, sporządzono kontrakty klasowe dotyczące zasad zachowania na lekcjach i podczas przerw.

W piątek 17 września naszą szkołę odwiedzili strażacy z OSP w Krasnosielcu, którzy wygłosili pogadankę na temat bezpieczeństwa pożarowego. Przedstawili uczniom sprzęt znajdujący się na wyposażeniu wozu strażackiego i zaprezentowali ubranie ochronne. Dzieci mogły wejść do samochodu, zapoznać się z radiostacją, sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi, które posiada samochód uprzywilejowany.