Sobota, 2024-06-01

Imieniny: Gracji, Jakuba

XVIII Tydzień Bibliotek - Znajdziesz mnie w bibliotece

Filia Biblioteczna w Amelinie wraz z Biblioteką Szkolną Szkoły Podstawowej w Amelinie włączyły się w obchody XVIII Tygodnia Bibliotek w dniach 8-15 maja 2021 r.

Każdy wie, że KSIĄŻKI ŁĄCZĄ, dlatego pod takim hasłem przez cały tydzień uczniowie klas II - III czytali młodszym koleżankom i kolegom z przedszkola oraz z klasy I swoje ulubione wiersze i bajki.

Wszyscy, którzy w dniach 8-15 maja odwiedzili bibliotekę, mogli wpisać swoje propozycje czytelnicze jako WARTE POLECENIA.

Uczniowie klas I-III wzięli udział w grze bibliotecznej TYTUŁOZBIERACZE. Dzieci, pracując w grupach, rozwijały swoje umiejętności posługiwania się najnowszymi technologiami oraz sprawdzali znajomość znanych im lektur, a przy okazji… świetnie się bawili.

Chętni uczniowie najmłodszych klas wzięli udział w konkursie plastycznym MOJA WYMARZONA BIBLIOTEKA, którego rozstrzygnięcie odbędzie się już wkrótce.

Ponadto uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody Tygodnia Bibliotek organizowanego przez Publiczną Bibliotekę Samorządową w Krasnosielcu projektując okładki książek.