Sprzątanie Świata 2020

We wrześniu 2020 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Amelinie wraz z wychowawcami  wzięli udział w akcji Sprzątanie Świata, którą organizuje Fundacja Nasza Ziemia.
Nasza szkoła uczestniczy w tego rodzaju działaniach co roku. Celem akcji jest zachęcanie do wspólnego działania na rzecz poszanowania środowiska.  Rozbudzanie i wzmacnianie świadomości ekologicznej mieszkańców Amelina oraz ich odpowiedzialności za środowisko naturalne. Ideą akcji jest praktyczna edukacja dzieci i młodzieży,  promocja i kreowanie postaw przyjaznych środowisku, racjonalne gospodarowanie odpadami. Uczniowie zbierali śmieci pozostawione w lesie przez bezmyślnych ludzi, którzy nie szanują przyrody. Były to zazwyczaj butelki, puszki, słoiki oraz całe worki domowych odpadów przywiezione tam z premedytacją. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku do pobliskiego lasu pójdziemy tylko na spacer!
Małgorzata Piórecka