„Szkoła pamięta”

„Szkoła pamięta” to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy MEN, której celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

Inicjatywa jest realizowana w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnona rodowej i lokalnej.
W ten sposób akcja nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.
Uczniowie naszej szkoły również w tym roku włączyli się w akcję. Dzieci z klas I-III kolorowały obrazki związane z zaduszkami, czwartoklasiści projektowali pomniki, znicze, wiązanki dla poległych w obronie ojczyzny. Uczniowie klas VI – VIII pisali wiersze o postaciach historycznych i wykonywali prezentacje o miejscach pamięci w naszej gminie.
W szkole wykonano wystawę prac uczniów. Najciekawsze prace zostały zamieszczone w szkolnej gazetce Długa Przerwa.