Dzień Patrona

18 września przypada święto św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży, a także patrona naszej szkoły.

Uczniowie upamiętnili postać św. Stanisława podczas lekcji z wychowawcami, na których przypomnieli życiorys świętego oglądając prezentacje, filmiki, śpiewając pieśni, a także biorąc udział w Konkursie Wiedzy o Patronie.  W klasach zostały wykonane gazetki okolicznościowe. Pierwszoklasiści złożyli białą lilię na płycie upamiętniającej nadanie szkole imienia. Następnie poszczególne klasy udały się do  lasu, gdzie odbyła się  gra terenowa, podczas której uczniowie z ogromnym zaangażowaniem wykonywali zadania związane ze  św. Stanisławem Kostką.

O godz. 17.00 w amelińskim kościele odbyła się Msza Św. w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, którą celebrował ks. Szczepan Borkowski.

W Konkursie Wiedzy o Patronie udział wzięło 11 uczniów.
W kategorii klas IV-VI zwyciężyły D. Orzoł, O. Ostrowska i M. Zduniak, natomiast w kategorii klas VII – VIII – J. Gołota i Sz. Morawski.