Sobota, 2024-06-01

Imieniny: Gracji, Jakuba

XIII Przegląd Kolęd i Pastorałek w Baranowie

W czwartek 16 stycznia 2020 roku w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Baranowie  odbyły się przesłuchania do XIII Przeglądu Kolęd i Pastorałek. Jury oceniało:
- dobór repertuaru,
- aranżację i interpretację, walory wokalne,
- pomysłowość i oryginalność uczestników wyrażająca się np.:  w   przygotowanych przez nich strojach oraz rekwizytach  wykorzystanych podczas występu.

Ze Szkoły Podstawowej w Amelinie w przesłuchaniach wzięli udział następujący uczniowie:

1. Alicja Borowa z klasy I
  2. Jakub Sęk z klasy V
  3. Marcelina Polakowska z klasy V
  4. Oliwia Piórecka z klasy VIII

Na  koncert Laureatów zostali zaproszeni Jakub Sęk oraz Oliwia Piórecka.

W niedzielę 26 stycznia odbyła się uroczysta Gala, w której wzięli udział wyróżnieni uczniowie. Godnie reprezentowali naszą szkołę śpiewając:,, Kolędę Warszawską”-Oliwia i pastorałkę ,, Od serca do ucha” -Jakub. Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wszystkim biorącym udział w w/w przeglądzie serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Małgorzata Piórecka