Sobota, 2024-06-01

Imieniny: Gracji, Jakuba

"MONIUSZKO - NARODZINY POLSKIEJ OPERY" - PODRÓŻUJĄCA FILHARMONIA

6 listopada 2019 r. mieliśmy ucztę muzyczną  za sprawą gości z ,,Largo – podróżująca filharmonia”. Dzisiejsze spotkanie przebiegło pod tytułem "Moniuszko - narodziny polskiej opery". Pan Marcin Jóźwik przybliżył nam twórczość kompozytora, dyrygenta, autora ponad 268 pieśni, wielu oper. Mogliśmy wysłuchać następujących utworów: słynną arię "Ten stary zegar" a także "Brunetki, blondynki" Jana Kiepury. Dzieci mogły aktywnie uczestniczyć w improwizacjach taneczno -ruchowych do melodii granych na trąbce i pianinie. Atrakcją muzycznego spotkania był stary kołowrotek, urządzenie do wytwarzania przędzy z włókien. Uczniowie z klasy VII wcielili się w role prząśniczek i przędli jak najdłuższą nić do pieśni „Prząśniczki”.