"Szkoła pamięta"

Uczniowie naszej szkoły czynnie włączyli się w akcję MEN „Szkoła pamięta,” której celem było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci i wydania szczególnie związane z historią naszego regionu, środowiska.

25 października grupa młodzieży z klas VII – VIII wraz z wychowawcami wyruszyła na rajd rowerowy Amelin- Pienice- Krasnosielc- Amelin.
W Pienicach uczniowie uporządkowali pomnik zamordowanych 6 września 1939 r. 13 osób. Po zapaleniu zniczy wszyscy udali się na cmentarz w Krasnosielcu, gdzie złożyli wiązankę na Pomniku Nieznanego Żołnierza, a także odwiedzili grób byłej nauczycielki z naszej szkoły.
Zapalone znicze niech będą symbolem naszej pamięci o zmarłych i poległych za ojczyznę