„Uczniem być to ważna sprawa, dumą swojej szkoły być – Ślubujemy dziś”

Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem życia każdego dziecka. Z  niecierpliwością czeka każdego dnia na spotkanie ze szkołą, z nowymi wiadomościami, przygodami. Czeka na dzień, w którym stanie się prawdziwym uczniem
i poprzez pasowanie zostanie włączone do społeczności szkolnej. 22 października 2019 r. uczniowie klasy pierwszej złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem pani dyrektor Bogusławy Więcek, która skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów. Życzyła sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy. Uczniowie przedstawili część artystyczną i zaprezentowali swoje umiejętności zdobyte w szkole przed społecznością szkolną i rodzicami. Egzamin zdali na szóstkę. Na pamiątkę otrzymali dyplomy i ołówki ufundowane przez Radę Rodziców.