Tydzień dla bezpieczeństwa

Trzeci tydzień nauki to w naszej szkole „Tydzień dla bezpieczeństwa”. Każdego dnia organizowane są zajęcia, spotkania na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Pierwszego dnia wszyscy uczniowie wypełniali ankiety na temat poczucia bezpieczeństwa w domu, szkole i poza szkołą.

Kolejnego dnia odwiedził nas pan dzielnicowy, który przypomniał o zasadach bezpiecznego poruszania się w drodze do i ze szkoły. Zwrócił też uwagę, jak należy zachowywać się podczas przerw międzylekcyjnych.

W środę po raz kolejny odwiedziła nas pani D. Rogala, która jest ratownikiem medycznym. Podczas spotkania przeprowadziła pokaz udzielania pierwszej pomocy, w którym uczniowie brali czynny udział.

W czwartek zorganizowano „dzień zdrowego śniadania”. Uczniowie samodzielnie wykonywali smaczne i zdrowe kanapki na drugie śniadanie. Otrzymali też ulotki z przepisami „Dobrze jemy w szkole i w domu”.

W piątek odwiedził nas pan P. Rolka, który zademonstrował, jak należy dbać o kręgosłup. Pokazał wiele ćwiczeń, które pomagają w utrzymaniu prawidłowej postawy.

Zagadnienia związane z bezpieczeństwem są bardzo ważne, dlatego realizowane są w naszej szkole nie tylko podczas „Tygodnia dla bezpieczeństwa”, ale przez cały rok szkolny.