TYDZIEŃ DLA BEZPIECZEŃSTWA

Od kilku lat u progu rozpoczęcia nowego roku szkolnego w naszej szkole organizowany jest „Tydzień dla bezpieczeństwa”. Wszelkie działania podjęte w tym tygodniu są efektem współpracy szkoły z różnymi instytucjami, które na co dzień dbają o zdrowie i bezpieczeństwo innych.

W tym roku uczniowie spotkali się z przedstawicielami Ochotniczych Straży Pożarnych z obwodu naszej szkoły. Wysłuchali pogadanki na temat czyhających zagrożeń, dowiedzieli się, czym zajmują się strażacy – ochotnicy i w jakich akcjach biorą udział. Mogli też z bliska obejrzeć sprzęt ratowniczy, przymierzali ubrania specjalistyczne i hełmy. Strażacy zachęcali chłopców i nie tylko aby wstępowali w szeregi OSP.

Uczniowie wzięli też udział w spotkaniu z pielęgniarką środowiskową panią Renatą Żebrowską, podczas którego otrzymali wiele cennych wskazówek dotyczących zasad zdrowego odżywiania. Pani pielęgniarka podkreśliła jak olbrzymie znaczenie dla zdrowia ma pełnowartościowy posiłek, picie odpowiednio dużej ilości wody oraz spożywanie owoców i warzyw.

Naszą szkołę odwiedziła również pani Dominika Rogala, która jest ratownikiem medycznym. Podczas spotkania pani ratownik omówiła zasady udzielania pierwszej pomocy i jak należy zachować się do momentu przybycia karetki pogotowia. Po omówieniu zasad uczniowie bardzo chętnie wykonywali podstawowe czynności ratownicze pod nadzorem naszego gościa.

Mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą korzystać z cennych wskazówek przekazanych przez specjalistów, którym serdecznie dziękujemy, że poświęcili swój czas i odwiedzili naszą szkołę.