„BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY” - SPOTKANIE EDUKACYJNE Z POLICJANTAMI

3 października naszą szkołę odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim p. K. Ruszczyńska i p. A. Rzeczkowski.
Najmłodsze dzieci z ogromną uwagą wysłuchały pogadanki na temat bezpieczeństwa podczas poruszania się po ulicy, chodniku, a także podczas jazdy rowerem, czy innym środkiem lokomocji. Goście podkreślili, jak ważną rolę odgrywają elementy odblaskowe. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, chętnie dzieliły się swoimi przeżyciami i zadawały mnóstwo pytań.
Uczniowie kl. IV – VII utrwalili wiedzę na temat bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Poruszone zostały też inne zagadnienia, takie jak: odpowiedzialność za swoje postępowanie, czyny karalne. Uczniowie zostali uświadomieni o tym, że od 13 roku życia odpowiadają za swoje czyny i ponoszą ich konsekwencje, a także o tym, jaki wpływ ma popełnienie czynu karalnego na ich dalsze dorosłe życie.