Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Skończyły się wakacje i nadszedł czas rozpoczęcia kolejnej edukacyjnej przygody.
„Tym razem pierwszy września zamienił się na czwartego dzięki uprzejmości naszego kalendarza, który tym razem postanowił przeciągnąć trochę wakacje i dać uczniom jeszcze jeden weekend wolnego.”
Źródło: http://szkolnastrona.pl/pierwszy-dzien-szkoly

Spotkanie ze szkołą poprzedziła o godzinie 8.00 uroczysta Msza Święta w kościele parafialnym. Następnie uczniowie wraz z rodzicami, nauczycielami udali się do szkoły, gdzie o godzinie 9.00 rozpoczął się Apel.
Przewodnicząca SU przywitała wszystkich zebranych, a po komendzie "Baczność" został wprowadzony poczet sztandarowy. Następnie odśpiewano hymn państwowy. W dalszej części głos zabrała Dyrektor Szkoły – Bogusława Więcek, która powitała gorąco wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli w ośmioklasowej szkole podstawowej.  Szczególne słowa zostały skierowane do dzieci klas najmłodszych.
A potem… To już wiadomo – podręczniki, plan lekcji, nasza Pani/Pan, nasza klasa oraz mnóstwo powakacyjnych wrażeń i… ciekawość – jaki będzie ten rok? Odpowiemy w czerwcu.

ps. Znowu ustawiamy licznik do kolejnych wakacji, stan na dzisiaj: 290 dni Uśmiech