"JAK PRZYGODA TO TYLKO W WARSZAWIE"

W dniu 12 października byłam razem z koleżankami i kolegami mojej szkoły na wycieczce w Warszawie. To był bardzo udany wyjazd.
Najpierw udaliśmy się do Pijalni Czekolady E. Wedel. Tam dowiedzieliśmy się kiedy i skąd czekolada dotarła do Polski, rozpoznawaliśmy różne rodzaje czekolad, ozdabialiśmy pierniczki, które mogliśmy zabrać do domu. Potem pojechaliśmy do Zamku Królewskiego. Zwiedzanie zamku okazało się bardzo interesujące. Wysłuchaliśmy wielu ciekawych rzeczy o życiu rodziny królewskiej. Byliśmy w sali tronowej i sali balowej. Oglądaliśmy obrazy J. Matejki. Na koniec pokłoniliśmy się królowi St. Poniatowskiemu i pojechaliśmy do McDonald. Tam spędziliśmy miłe chwile w bawialni. Po wszystkim ruszyliśmy w drogę  powrotną. W autobusie szybko nam minął czas, ponieważ zabawiała nas pani Patrycja. To była bardzo udana i pouczająca wycieczka.
Z niecierpliwością czekam na następną przygodę.
Maja Olbryś
   ucz. kl. III